Program VIII Edycji

I ZAAWANSOWANE WARSZTATY ARTYSTYCZNE

Warsztaty taneczne

Tegoroczne Warsztaty Taneczne po raz drugi w ramach VIII już edycji Ogólnopolskich Warsztatów Artystycznych organizowanych przez Fundację „Nowe Pokolenie” w hołdzie Janowi Pawłowi II poprowadzi Monika Wierzbicka - choreograf i tancerz studia Stylers Dance Studio z Bydgoszczy. Podczas całego pobytu choreograf zadba o prawidłową kondycję uczestników, a także przygotuje choreografie taneczne do polskich piosenek, które usłyszeć możemy na co dzień w Disney'owskich bajkach. Oprócz zajęć z panią Moniką, dodatkową atrakcją będzie możliwość skorzystania z warsztatów tanecznych u innych instruktorów tańca z Bydgoszczy tj. Agnieszka Sikorska, Natalia Wierzbicka, Mariusz Procelewski, czy Katarzyna Bień.

Warsztaty plastyczne

Tegoroczne Warsztaty Plastyczne, które po raz czwarty w ramach VIII już edycji Ogólnopolskich Warsztatów Artystycznych organizowanych przez Fundację „Nowe Pokolenie” w hołdzie Janowi Pawłowi II poprowadzi artysta malarz Waldemar Jan Zyśk odbędą się one na terenie Muzeum Archeologicznego w Biskupinie jako „niezwykła podróż”, podróż plastyczna w Krainę Natury, Krainę Baśni i Malarskich Czarów. Kreatywne działania jako wakacyjne podróże sentymentalne w nieco mniej znane światy natury i uczuć podejmowane przez odkrytych młodych artystów będą powstawać w Pracowni urządzonej w „Domu Muzealnika” zarówno pod czujnym okiem doświadczonego malarza profesjonalisty jak też niejako prowadzone młodzieńczą ciekawością Alicji, „Alicji z Krainy Czarów”. Malowniczość plenerów Biskupińskiego Muzeum połączona z tajemniczą i nieco melancholijną materią przygotowywanego przez pozostałe sekcje: aktorską, muzyczną i taneczną lubianego spektaklu będzie sympatyczną kanwą do nabywania najróżniejszych wątków doświadczeń plastycznych. Przybyli z różnych zakątków Polski młodzi plastycy zetkną się między innymi ze sztuką Wielkich Mistrzów sztuki symbolicznej i surrealistycznej.. Podejmą także współpracę przy realizacji elementów scenografii (form przestrzennych) która będzie wykorzystana podczas widowiska na scenie MCK w Bydgoszczy podczas gali zakończenia VIII OWA 2017. Prace plastyczne (głównie malarskie i graficzne) zostaną zaprezentowane na scenie po zakończeniu spektaklu „Alicja w Krainie Czarów” oraz we foyer MCKu.

Warsztaty wokalne

Warsztaty teatralne

II WARSZTATY Z ZAPROSZONYMI GOŚĆMI

W tym roku uczestnicy Ogólnopolskich Warsztatów Artystycznych Radosne Serca 3 i 4.07 spotkają się ze specjalnie zaproszonymi do Biskupina gośćmi.
Warsztat animacji przedmiotu pt. „Gdyby szmatka umiała śpiewać” poprowadzi Karolina Kasprzak - aktorka, kulturoznawczyni, scenarzystka.
Warsztat teatralny pt. „Szukanie emocji dziecka – budzenie ciała i umysłu dla poszukiwania szczęścia i równowagi” poprowadzi Dawid Kartaszewicz – aktor teatralny i  serialowy
Warsztat chóralny pt. „Rozwój osobowości muzycznej poprzez śpiew w chórze” poprowadzi Roksana Ptasznik – pedagog z wykształcenia i zamiłowania, dyrygent chóru dziecięcego „Ojejku” działającego przy SP 38
Warsztat literacko-plastyczny pt. ”Kraina wyobraźni" poprowadzi Łukasz Wiese - absolwent Sztuki Mediów na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu.
Warsztat rzeźbiarski poprowadzi Zbyszko Piwoński - samoukiem z zamiłowaniem do sztuki

III NAGRANIE PŁYTY

Ważnym elementem warsztatów jest nagranie płyty demo w profesjonalnym studiu nagrań przez uczestników grupy wokalnej. 10 osobowa grupa przyjedzie 30 czerwca do Bydgoszczy. Tego dnia każdy z uczestników z tej grupy nagra wcześniej wybraną piosenkę w M&G Studio.

IV WARSZTATY I ATRAKCJE ORGANIZOWANE PRZEZ PARTNERÓW KULTURALNYCH PROJEKTU

Uczestnicy VIII edycji Ogólnopolskich Warsztatów Artystycznych Radosne Serca 30.05 będą mieli okazję wziąć udział w różnych wydarzeniach przygotowanych przez parterów.

Uczestnicy grupy wokalnej warsztatów nagrają płytę demo w Studio MG Marcina Grzeli.

Uczestnicy grupy tanecznej warsztatów wezmą udział w warsztatach z Kasią Bień – właścicielką Unique Studio, Mariuszem Procelewskim ze Szkoły Tańca Bohema, Natalią Wierzbickąz Młodzieżowego Domu Kultury nr 5 i Szkoły Tańca Bohema, z Młodzieżowego Domu Kultury nr 4. Zwieńczeniem warsztatów tanecznych 30.06 będzie występ na „Bite-Art. Festival” na płycie Starego Rynku w Bydgoszczy.

Uczestnicy grupy teatralnej wezmą udział w warsztatach z Pawłem Gilewskim z Teatru Polskiego, Justyną Superczyńską-Szartą i Wiolettą Górską-Nowik z Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 oraz Pauliną Grabarz z Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy

Uczestnicy grupy plastycznej wezmą udział w warsztatach plastycznych w Zespole Szkół Plastycznych, w warsztatach z monotypii w Galerii Miejskiej bwa, zwiedzą wystawę pt. Zabawy ze sztuką” w Muzeum Okręgowym im. L. Wyczółkowskiego przygotowaną przez Mateusza Solińskiego. Ostatnim punktem programu będzie udział grupy w happeningu plastycznym podczas „Bite-Art. Festival” na płycie Starego Rynku w Bydgoszczy.

V WYCIECZKI KULTUROZNAWCZE

Podczas VIII edycji warsztatów uczestnicy będą mogli zwiedzić najciekawsze atrakcje artystyczne Torunia, w tym min. Centrum Sztuki Współczesnej, gdzie wezmą udział w warsztacie w przestrzeni wystawy Krzysztofa Musiała „Tu jesteśmy. Wybrane prace polskiej sztuki po 1945r.” (Wały Gen. W. Sikorskiego 13), obejrzą spektakl „Calineczka” w Teatrze Baj Pomorski, spotkają się także z aktorem i reżyserem spektaklu „Calineczka” Panem Jackiem Pietruskim

VI WIDOWISKO WIEŃCZĄCE WARSZTATY

Intensywne 12-dniowe warsztaty zakończą się 7.07 widowiskiem pt: „Alicja w krainie czarów” w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy w wykonaniu uczestników projektu, w którym obok znanej nam wszystkim fabuły usłyszymy najpiękniejsze utwory z bajek Walta Disneya.

VII PREZENTACJA MULTIMEDIALNA Z PRZEBIEGU WARSZTATÓW

Zwieńczeniem warsztatów będzie prezentacja multimedialna wyświetlana po zakończeniu widowiska będąca podsumowanie wszystkich działań realizowanych podczas warsztatów

VIII WERNISAŻ PLASTYCZNY

Efekty prac grupy plastycznej będzie można zobaczyć podczas wernisażu malarskiego we foyer Miejskiego Centrum Kultury. Uzupełnieniem ich działań warsztatowych będzie scenografia do widowiska.

IX REPORTAŻ TELEWIZYJNY

Po raz pierwszy w tym roku powstanie 13 minutowy reportaż telewizyjny z przebiegu projektu który będzie wyemitowany w TVP 3 Bydgoszcz.

X PUBLIKACJA

Po raz pierwszy powstanie publikacja zawierająca materiały merytoryczne, dokumentację filmową oraz fotograficzną z przebiegu projektu, która będzie podsumowaniem i jednocześnie przykładem dobrych praktyk w zakresie szerzenia działań kulturalnych i organizacji czasu wolnego młodzieży. Publikacja w formie elektronicznej będzie udostępniona wszystkim podmiotom współpracującym z fundacją.